Szent Mihály Szekere Vándorszínház

Vándorszínházunk 2009-ben alakult, azóta több mint 650 előadásunk volt az ország különböző részein, és határon túl.

Célkitűzéseink a kezdetektől a következők:

Olyan művészi értékek, eszmények ápolása, továbbéltetése, továbbörökítése az előadó művészet - elsősorban a zenés színház és a klasszikus zene -  keretein belül, amelyek a művészetek kialakulásánál jelen voltak és örökérvényűek.  

Ezek közül is a legfőbb, hogy mindig szem előtt tartsuk a művészet igazi lényegét - kapcsolatát a szakrálissal. A művészetek feladata mindig is az emberek gyógyítása és tanítása volt. A katarzis által megértést, kiutat, és megoldást kínált életük problémáira, segített a sorselfogadásban és követendő példákat, ideákat állított eléjük.
A színház hivatása - véleményünk szerint - az, hogy a Teremtett világot, az élet teljességét ábrázolja, melynek része az ember. Lelkiség és őszinteség hassa át; kifejezésmódjában ízlés és mérték legyen.  

Előadásainkkal szeretnénk a valóságon alapuló, a valós indítékokat feltáró világismereti és történelmi, valamint önismereti műveltséget adni, hogy korunk kihívásaiban jobban helyt tudjunk állni; és egy szélesebb horizontról szemléljük, jobban megértsük a körülöttünk lévő világot. Mindezt a mai kornak megfelelő művészi alkotások és művészi eszközök által.

Célunk az emberek kulturáltsági fokának és igényszintjének emelése, a művészi alkotások fent említett értékek mentén való megjelenítésével.  

magyar kultúra ápolásán belül célunk az anyanyelvi kultúra megőrzése, magyar költők, írók műveinek megismertetésével, előadásával, színházi keretek között.
A magyar történelemhez kapcsolódó előadásokkal szeretnénk hozzájárulni a magyarságtudat emeléséhez, a nemzeti identitás erősítéséhez, a hazaszeretet felébresztéséhez; ünnepeink és történelmi eseményeink eleven átélésének segítése által.
magyar zenei kultúra kincseit  színházi előadásainkba beépítve; illetve önálló előadások, koncertek keretében szeretnénk népszerűsíteni.
Célunk továbbá a magyar kultúrkörhöz tartozó hagyományőrzés.

Az európai műveltség kultúrkincseinek ápolásával - ezen belül elsősorban az opera - a zenés színház népszerűsítésével - szeretnénk közelebb vinni az emberekhez ezt a műfajt; közérthető, mindenki számára átélhető formában. 

Vándorszínházként működve mindenki számára elérhetővé szeretnénk tenni előadásainkat a Kárpát- medence magyarok lakta helyein. Anyagi lehetőségektől függetlenül  is szeretnénk előadásainkat eljuttatni - a hagyományos helyeken kívül, mint pl. művelődési házak, színházak, nagyobb rendezvények, iskolák, stb. - hátrányos helyzetű országrészekbe, apró falvakba, kisebb közösségekhez; bárhová, ahol szívesen fogadják.
Ezen kívül nehéz sorsú emberekhez is, pl. kórházakba, börtönökbe, hajléktalanokhoz, fogyatékkal élő emberekhez, idősek otthonába.

Kiemelten fontosnak tartjuk a kapcsolattartást a határon túli magyarsággal,  így is erősítve a nemzet összetartozását, összetartását.
 
Fontosnak tartjuk mindezen értékek mentén az ifjúság tanítását, nevelését, fiatal művészek bevonását - szereplőként is - produkcióinkba, lehetőséget adva a megmutatkozásra.
 
A színház és a pódium műfaját, valamint a zenés és prózai színházat ötvözve előadásaink formája rendhagyó, tartalmukban pedig újszerű megközelítések jelennek meg. Műsoraink szinte bármilyen adottságú helyszínen megvalósíthatóak.
 
Arra törekszünk, hogy kevesebb eszközzel, mint pl. a nagyobb színházak; de kreativitással, mozgékonysággal és személyességgel mégis színvonalas, igazi színházi élményt nyújtsunk és előadásainkat minél több emberhez eljuttassuk.

Walter Ferenc operaénekes
       művészeti vezető